Jun 3, 2021

19. 6. 2021 - praznovanje Dneva slovenskih ribičev in trije pomembni ribiški dogodki v Bohinju

Obveščamo vas o treh pomembnih dogodkih, ki jih bomo organizirali na tretjo junijsko soboto, 19. junija 2021, ko tradicionalno praznujemo Dan slovenskih ribičev. V okviru praznovanja 140 let organiziranega ribištva na Slovenskem bomo združili tri dogodke.

1.      Ob 10. uri bo potekala 4. redna letna skupščina RZS. Izvedbo skupščine smo načrtovali že 25. marca 2021, a je zaradi državnih omejitev in celovitosti predlaganih točk dnevnega reda odpadla.

2.      Zaradi pandemije nismo mogli izvesti nekaterih načrtovanih posvetov in izobraževanj. Ob 13. uri smo pripravili strokovni posvet RZS z naslovom Vplivi podnebnih sprememb na ribiško upravljanje. Predavatelji bodo dr. Lučka Kajfež Bogataj, Marijan Govedič in Peter Valič. Spregovorili bodo o vse jasnejših znakih vpliva podnebnih sprememb na vodotoke in na življenjske prostore vodnih živali, predvsem domorodnih vrst rib.

3.      Za slavnostni zaključek prazničnega dne bo ob 16. uri prireditev v počastitev 140-letnice organiziranega sladkovodnega ribištva na Slovenskem in 80-letnice izdajanja glasila Ribič. Častni pokrovitelj praznovanja je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. Na proslavi bodo nastopili tudi znani ribiči, denimo Vlado Kreslin in Tone Partljič.

Prizorišče vseh dogodkov bo dvorana kampa Danica, Triglavska cesta 60, 4264 Bohinjska Bistrica. Gostitelja sta najmlajša RD, RD Bohinj, in Občina Bohinj.

Ogledali si boste lahko nekatere bohinjske znamenitosti in se brezplačno popeljali z ladjico po Bohinjskem jezeru. Dogajanje bo potekalo ves dan, za podrobnosti spremljajte spletno stran www.ribiska-zveza.si.

Dr. Miroslav Žaberl, predsednik RZS