Nov 2, 2020

Oprostitev polovice letne koncesijske dajatve za ribiške upravljalce zaradi COVID-19

Spoštovana vodstva RD,

upamo da ste vse RD do danes 2.11. 2020  že prejele s strani Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  (MKGP) v podpis aneks h koncesijski pogodbi za ribiški okoliš vaše RD, s katerim ste oproščeni plačila druge polovice koncesijske dajatve za leto 2020. Ob teh napetih časih zaradi virusa Covid-19 in nezmožnosti v popolnosti izvajati športnega ribolova, smo na RZS veseli, da je MKGP svojo obljubo o pomoči ribiškim družinam , dano na letošnji skupščini  18. junija letos, držalo in sprovedlo. Verjamemo, da je ta oprostitev polovice koncesijske dajatve naletela na pozitiven odmev med ribiči.  Sedaj nam ostane le, da sami po svojih močeh pripomoremo k ustavitvi pandemije, da bomo lahko končno šli v ribolov brez omejitev gibanja na občine ali regije, kot smo to počeli prej.

Ribiška zveza Slovenije