Jun 28, 2019

Vabilo na mednarodni tečaj muharjenja 2019

Ljubljana, 28. 6. 2018

MEDNARODNI TEČAJ MUHARJENJA 2019

Ribiška zveza Slovenije v sodelovanju RD Šempeter organizira mednarodni tečaj muharjenja. Priznana norveška inštruktorja tehnike muharjenja. g. Cato Vivelid Nilssen in ga. ga. Ingvlid Aurdal, bosta vodila dvodnevni tečaj s prikazom osnov tehnike muharjenja in prikazom posebnih tehnik muharjenja. Tečaj bo potekal v petek 12. julija popoldan in v soboto 13. julija dopoldan pri ribiškem domu RD Šempeter.

Program seminarja :

Petek 12. julij od 16.30 do 21.00 ure (obala ribnika Preserje 2)

-          uvod v osnove muharskih metov (teorija),

-          osnovni muharski met – enojni vlek (praktični prikaz z vajami),

-          muharski met – dvojni vlek (praktični prikaz z vajami),

-          prikaz metov z dvoročno muharsko palico in trikov pri muharskih metih (demonstracija Cato V. Nilssen).

Sobota 13. julij od 9.00 do 14.00 ure (obala reke Savinje)

-          ponovitev izvedbe vaje muharski met – dvojni vlek,

-          vaja metov z dvoročno muharsko palico in trikov pri muharskih metih,

-          prikaz meta z dvoročno muharsko palico »met tipa Spey« z variantami enojnega in dvojnega vleka,

-          prikaz dvojnega meta tipa Spey z variantami enojnega in dvojnega vleka,

-          kolutni met (v levi in v desno smer metanja),

-          muharski met tipa »hitri C«,

-          muharski met tipa »hitri T«,

-          “inspection” cast (met za preverjanje muhe in vrvice).

Na seminar so vabljeni vsi člani RD. Za člane RD (RZS) je tečaj brezplačen. Tečaj bo potekal v angleškem jeziku. Zagotovljen bo osnovni simultani prevod. Na tečaj se lahko prijavite  do vključno srede 10. julija pisno na naslov info.rzs@ribiska-zveza.si. V primeru (pre)velikega števila prijavljenih kandidatov bodo imeli prednost registrirani tekmovalci v muharjenju.

Dober prijem!

dr. Miroslav ŽABERL,